OLGA CYGAN

rzeźbiarka

Tworzę rzeźby, płaskorzeźby, formy medalierskie i prace na papierze. Moje rzeźby brały udział w Wystawie Coming Out – najlepsze dyplomy ASP 2017 oraz międzynarodowej wystawie Entree V4 –Bratysława-Praga-Budapeszt 2018. Współpracuję z Polskim Komitetem Olimpijskim, wspierając jako kurator realizację wystaw, działania edukacyjne i popularyzację kultury.
Do 2007 roku byłam reprezentantką Polski w szpadzie. Dwukrotnie zdobyłam srebrny medal Mistrzostw Europy seniorów, wielokrotnie tytuły Mistrzyni Polski. W mistrzostwach świata i Europy juniorów zdobyłam łącznie 6 medali.

Lubię obserwować. Przez lata rozwijałam w sobie umiejętność wyczuwania intencji stojącego przede mną zamaskowanego przeciwnika. Teraz plastyka ludzkiego ciała inspiruje mnie do tworzenia.

www.olgacygan.pl
cygan.olga@gmail.com
+48 502 565 285

LESZEK FIDUSIEWICZ

artysta fotograf

Artysta fotograf i sportowiec lekkoatleta. W 1970 w Spale ustanowił rekord polski w pięcioboju oraz rekord życiowy w dziesięcioboju. Uznawany za najlepszego polskiego fotoreportera sportowego. W 1976 roku został wybrany Fotoreporterem Roku. Swoje fotografie prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych wystawach fotografii sportowej:
Złoty Medal w Olimpijskim Konkursie Sztuki, Moskwa 1980;
Sportowe Zdjęcie Roku w konkursie Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych, Strasburg 1982;
Złote Medale na Biennale Fotografii Sportowej, Białystok 1980 i 1982;
Czterokrotnie wyróżniany Wawrzynami Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w tym dwukrotnie Srebrnym Wawrzynem;
W 1995 roku otrzymał Wawrzyn Olimpijski za całokształt twórczości. W 2015 roku został nagrodzony trofeum Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za promowanie sportu w sztuce i sztuki w sporcie.